new in: what i got lately

I know, I know, I said I was never going to do „new in“ posts because they are lame and a monkey could make them. Well guess who's the monkey now! In all seriousness though, I got and bought so much new stuff lately and I won't have time in the near future to show you outfits with all of them. Then I always feel bad that you miss them in stores (and now in sales things go away even faster) and that I show you stuff two months after it is sold out everywhere. I don't want to support excessive shopping but I think blogs should have this role of curating the best things you can get.

Ano, ano, vím, že jsem říkala že nebudu dělat články o tom co je nového, protože je to trapné a dokázala by je napsat i opice. No, hádejte, co vám tento lidoop nachystal dnes! Upřímně jsem si ale v poslední době nakoupila a dostala tolik věcí a vím, že v blízké době nebudu mít čas vám vše ukázat v outfitech. Pak se cítím špatně, když mi pak třeba píšete, co jsem si kde koupila a já už to mám delší dobu (obzvlášť teď ve slevách ty věci hodně mizí) a nejde to sehnat. Nejsem zastáncem nějakého šíleného nakupování, ale blogy by měly mít jistou kurátorskou funkci a poradit vám, kde co nejlépe sehnat. A teď jsem si uvědomila, že to ještě není vše (měla jsem štěstí sehnat nádhernou hedvábnou košili z & Other Stories v mé oblíbené olivové barvě) a ještě mám možná něco v plánu. Jak se držím přes rok s šílenými nákupy, tak to v lednu a červenci vždy trochu přeženu. TŽJJ. (Ty žiješ jen jednou- ani v češtině YOLO není kůl haha).H&M jersey dress and linen coat. I didn't find a belted coat for this winter so I already got a new one for spring- I just have to have the sleeves shortened but I can't wait to wear it!!

Šaty a lněný kabát z H&M. Doufala jsem, že najdu ve slevách nějaký pěkný zimní kabát s páskem, bohužel se mi to nepodařilo. Tento bude ale naprosto skvělý na jaro (jakmile mu zkrátím rukávy), takže se na nějakého toho oteplení nemůžu dočkat.


Adidas Superstar from ringit.czSince my Stan Smiths were one of my most worn shoes of 2015, I was thinking about the Superstar type as well for quite some time. I got them in this floral limited edition design and I have to say they are absolutely everything you could ask for in a shoe. They go with so many things and are even more comfortable than the Stan Smiths

Adidas Superstar z ringit.cz. Jelikož Stan Smithky jsou mými nejonošenějšími botami roku 2015, logicky jsem přemýšlela i nad jejich sourozenci Superstar už nějaký ten čas. Pořídila jsem ti tuto květovanou verzi z limitované edice a musím říct, že už teď jsem si je opravdu oblíbila. Hodí se ke všemu a jsou možná ještě pohodlnější než Stan Smith (ortopedická vložka, ou jé).Sweater from Cashmeritaly. Baby Jesus bought me this sweater during his trip to Venice as I had a cashmere sweater on my letter to him. It's not totally made of cashmere but I really love the pattern of it- I always preferred plain sweaters but this pattern is geometric which I really like.

Svetr z Cashmeritaly. Ježíšek měl v dopise ode mě jako přání šedý kašmírový svetr a na svých cestách po Benátkách narazil na tento. Není sice čiště kašmírový, ale strašně se mi na něm líbí jeho vzor-normálně upřednostňuji hladké svetry, ale tento geometrický vzor mi přijde skvělý.Shoes from Vans and scarf from Scotch & Soda. I always want to wear more tartan in the cold months and I thought these pieces would be great as they basically only acessorize the total look. Fact it, you have to wear them with quit simple outfits and separately. The scarf is so cosy and the shoes as well, although for my next pair I would go for a size smaller than I usually do (this is my first pair of Vans shoes ever- I know I have been sleeping under a rock.)

Boty Vans a šála Scotch & Soda . Ve studených měsících mám vždycky chuť na kárované vzory a tak jsem si řekla, že tyto kousky budou skvělým ozvláštněním jednoduchých kombinací. Samozřejmě ne spolu. Šála je moc pohodlná a teploučká. Vansky jsou mi o fous větší, vzhledem k tomu, že jsem s nimi doteď neměla zkušenosti a neznala svoji velikost, takže to bych příště změnila, ale jinak nechápu, jak jsem doteď žádné neměla.Levi's t-shirt and jeans. You have already seen these jeans in my latest post but I had to show you the plain whit t-shirt I got with them as well. I am a sucker for plain t-shirts and I am always looking for the next best one. Well this one gets close to perfection: cut slightly in biais, with a reasonably deep V-neck and 20% of linen, does not stick to the body but flows around it and doesn't look boxy. I seriously hope they are in the permanent range because if it really is as perfect as it looks, I'll definitely need more.
And what did you get? Any tips for a soft wrap coat?

Džíny a tričko Levi's. Džíny už jste viděli v mém minulém článku, ale chtěla jsem vám ještě ukázat jednoduché bilé tričko, co jsem si pořídila spolu s nimi. Nikdy mi neunikne dobré jednoduché tričko a toto se dosti přibližuje dokonalosti: střih je našikmo, s úměrně hlubokým výstřihem do V a dvacetiprocentní částí lnu, nelepí se na tělo ani nevypadá krabicově. Upřímně doufám, že je budou vyrábět i po slevách, protože šedé by se mi docela taky hodilo.
A co jste si koupili vy? Máte nějaký tip na hebký županový kabát?

4 comments:

 1. Mne sa náhodou new in články páčia! Ja som najnovšie podľahla rolákom, takže mám ich teraz plnú skriňu. Ty si si vybrala taktiež skvelé kúsky, najviac sa mi páči ten kabát z H&M. Ale hebký župovaný kabát by som taktiež brala, mne sa jeden páčil v C&A, ale to bolo ešte v decembri, neviem či sa tam dá ešte nájsť a akej je kvality.

  ReplyDelete
 2. Tie šaty z H&M sa mi riadne páčia, len v nich vyzerám trochu ako jelitko :/ :D

  ReplyDelete
 3. boží věci a ještě lepší netradiční fotky! pecka!:)
  Style by Eliza

  ReplyDelete
 4. Ááá, naprosto úžasné věci! :) Ten kabát je krásný a ta šála má nádherný vzor. Rozhodně chápu, že se chceš s takovými kousky podělit :) a já se taky vždycky rozjedu s nakupováním v létě ani nevím proč :D
  Young, wild and free

  ReplyDelete