my favorite places in Barcelona

As I promised, here comes a little list of places I love in Barcelona. I was already asked to do it last year but I did not feel I was living there long enough, but now, after two years, I really feel like I belong there and I have some places where I could go anytime. I tried to make a little mix and it is far from being a tourist guide, if you don't know who to trust just follow your Baedecker :D But if you have any questions feel free to ask in the comment seccion bellow!

Jak jsem slíbila, tady je malý seznam míst, které v Barceloně  nejraději navštěvuji. Už minulý rok mi někteří z vás psali, že by malého průvodce uvítali, nicméně jsem se na to necítila a až teď, po dvou letech, se tam opravdu cítím jako doma a mám tam několik oblíbených míst, kde si mi líbí za jakýkoliv okolností. Pokusila jsem se namixovat různá místa a je to na míle vzdálené od jakéhokoliv průvodce, takže jestli nevíte komu věřit, následujte svého Baedeckera :D Pokud máte nějaké otázky, neváhejte se zeptat v komentářích!

Parc de la Ciutadella

One of my favorite places for Sunday walks because it is just extremely beautiful (and looks impressing on pictures) and also very relaxing, incomparable with the overcrowded Parc Güell by Gaudí (althought it still is really interresting). You can find anything there, famillies having picnics, people walking on ropes in between the trees, huge fountains, boats on a lake, a giant statue of a mammut and even a zoo.

Moje nejoblíbenější místo na nedělní procházku, protože ve kterémkoliv ročním období je tam neskutečně krásně (a taky je to strašně fotogenické místo) a není to tak přeplněné jako třeba Parc Guell (i když samozřejmě i ten stojí za vidění). Moc se mi líbí nejen jak je park udržovaný, ale i co všechno se v něm dá najít: rodiny ny pikniku, provazolezci mezi stromy, obrovská fontána, skleníky, lodičky na jezírku, obří socha mamuta a barcelonská zoo.

Barceloneta beach
I wonder if this place is more crowded by day or by night. By day you can just come to sunbathe/swin/surf and by night it is one of the two main zones of Barcelona to party. 
Je mi záhadou, zda-li je pláž víc zalidněn ve dne nebo v noci. Ve dne je normálně přístupná všem na opalování/koupání/surfování a v noci je to jedna ze dvou hlavních party oblastí.

Montjuic

It is probably not the place you would visit if you come inly for a weekend since it is really huge and can last up to a few hours to visit. It is the former International Exposition from 1929 area and also the Olympics area and stadium are there (they were in 1992 in Barcelona), some of the buildings are accesible every day and to be honnest it is one of the most impressing spaces I have ever seen. The Mies van der Rohe's pavilion was made for the Expo 1929 and rebuilt in the 80's and it is definitely worth visiting if you have a passion for architecture. Also you can find a beautiful botanical parc at Monjuic, I know that because we went drawing trees there this year(and I hope I were kidding). And for Miró's admirers, do not forget to visit Fundació Miró!
Montjuic nejspíš není místo, kam byste se šli podívat, pokud jedete jenom na víkend, protože je naprosto obrovský a jeho návštěva může trvat až několik hodin. Je to areál Mezinárodní výstavy z roku 1929 a taky se na něm konaly Olympijské hry (roku 1992), takže je tam mnoho sportovišť a taky veřejnosti přístupný olympijský stadion, je to vlastně město vedle města na celé hoře a jeden z nejimpozantnějších prostor, co jsem kdy viděla. Na úpatí se nachází pavilón od Ludwiga Mies van der Rohe (postavený pro Expo 29 a znovupostavený v 80. letech), takže pokud vás zajímá architektura, rozhodně si ho nenechte ujít. Také je na Montjuicu moc hezká botanická zahrada, což vím, protože jsme tam letos šli kreslit stromy (a kéž bych si dělala srandu). A pro ty z vás, co obdivují Joan Miró nezapomeňte navštívit Fundació Miró!

Shopping
Bimba & Lola
Els Encants flea market

Ok, now how many of you scrolled down to see this part? :D Barcelona is hell for my savings account. There are so many good places to shop. I will not really talk about Zara, H&M or Mango because probably you can find them in your country too (although the Spanish ones are much cheaper than abroad), but about the less known ones.
Bimba & Lola is my favorite Spanish brand. They have and amazing sellection od accessories and pret-a-porter, I own three bags from them and their quality is just amazing (and the relation quality/price is very good). The stores are very colorful and their clothes are ecletcic and fun, but the accessories and the bags will always be my favorites (and favorites of lots of Spanish girls, so many of them have B&L bags).
El Corte Ingles is a chain of department stores with a wide selection of brands and products (anything from lingerie to gardenery) and there are at least for of them in Barcelona. The best ones are the two on Placa Catalunya. The bigger one occupies all of its side and is really huge. My favorite part of it is the floor level because they have all imaginable and unimaginable cosmetics brands and I fell in love with especially two brands: Fixonia, which is a Spanish hair spray brand with the cutest packaging and Une which is a French natural cosmetics brand (their foundations are the best of the world- not even a sight of a pink undertone). I don't particularily like their selection of clothing brands, but their lingerie department is great. However, the Corte Ingles at the corner of La Rambla offers a lot of hype brands such as Maje, Sandro or American Vintage.
The best places to go shopping are Portal del Angel with shops like Zara, H&M, Mango, Pull&Bear, Massimo Dutti (so much cheaper than in the Czech Republic), Uterqüe (another Spanish favorite!) or Oysho (and another! haha), Rambla de Catalunya with some of the previous shops but also a lot of boutiques that sell clothes, shoes and accessories from various and not notoriously known brans, Paseo de Gracia is the biggest and the most luxurious street of Barcelona with all of the big brands like Chanel, Louis Vuitton, Miu Miu or Hermes (guess where I wander when I lack motivation to work), but also cheaper ones like Cos or Uterqüe and the streets in between the Paseo de Gracia and Rambla de Catalunya are full of little boutiques that are definitely worth seeing.
A good place for shopping is also the Avinyó street with lots of small boutiques with cool brands like Cheap Monday, Melissa or Adidas, there is the Barcelonian American Apparel there and also a few quite nice vintage shops. My favorite one is Produit National Brut, which you can also find at Ramalleres street.
The last thing I would not miss is their shoe stores. There are a lot of enormous stores with a lot of brands inside and it is just like paradise for me, for example Padeví or Casas where you can find just about anything, for example the infamous Victorias, Spanish strawberry scented sneakers :)

Docela by mě zajímalo, kolik z vás rychle přeskočilo sem dolů? :D Barcelona je peklo pro můj spořící účet. Opravdu tam existuje nespočet dobrých míst, kam jít nakupovat. Nebudu úplně mluvit o řetězcích, které jsou více méně v každé zemi (i když ty španělské jsou ve Španělsku třeba o 30% levnější), ale o pár místech o kterých možná nevíte.
Bimba & Lola je moje nejoblíbenější španělské značka. Mají naprosto skvělý výběr doplňků i oblečení a opravdu dobré kvality (a poměr cena/kvalita je velice dobrý), osobně od nich mám tři kabelky a nemůžu si stěžovat, že by se něco s nimi dělo, i když je nosím poměrně často (nejvíce mou vínovou tašku na foťák- a stále je téměř jako nová). Mají velmi barevné obchody a velmi eklektické a veselé oblečení, ale doplňky a kabelky nejspíš navždy zůstanou mým favoritem (stejně tak jako favoritem mnoha Španělek, neuvěřitelné množství z nich má B&L).
El Corte Ingles je řetězech obchodních domů po celém Španělsku a v Barceloně jsou, pokud vím, 4 (a mají všechno od spodního prádla až po zahradničení). Dva, kam chodím nejčastěji, jsou na Placa Catalunya. Ten větší okupuje celou stranu tohoto náměstí a má asi osm pater, moje nejoblíbenější je přízemní, protože v něm najdete všechny možné i nemožné kosmetické značky, já se zamilovala do Fixonia, což je španělská značka laků na vlasy s těmi nejkrásnějšími obaly a Une, což je francouzská značka přírodní kosmetiky (vyrábějí ty nejlepší make upy pod sluncem- není v nic ani nádech růžové, takže vypadají neuvěřitelně skutečně). Také už nedočkavě čekám, až k nim dorazí kosmetika Calvin Klein. Co se týče oblečení mám mnohem radši Corte Ingles na rohu s La Rambla, kde mají hype značky typu Maje nebo Sandro a taky Sfera, což je jeden ze španělských řetězců.
Nejlepší na nakupování jsou Portal del Angel s obchody typu Zara, H&M, Pull & Bear, Massimo Dutti (o mnoho levnější než v ČR), Uterqüe (oblíbenec!) nebo Oysho (další oblíbenec!), Rambla de Catlunya s několika z předchozích obchodů a mnoha dalšími butiky s oblečením, botami a doplňky od jiných a ne tolik známých značek, Paseo de Gracia je největší a nejluxusnější ulicí Barcelony s většinou luxusních značek jako Chanel, Louis Vuitton, Miu Miu nebo Hermes, ale taky plno levnějších (se srovnání s nimi) jako Cos nebo Uterqüe a ulice mezi Rambla de Catalunya a Paseo de Gracia jsou plné menších butiků a rozhodně stojí za návštěvu.
Dobré místo na nakupování je taky ulice Avinyó s několika multibrandovými obchody se značkami jako Cheap Monday, Melissa nebo Adidas, na ní je také barcelonský American Apparel a také je tam několik vintage obchodů. Můj nejoblíbenější je Produit National Brut, který má také pobočku v ulici Ramalleres. Poslední věc, kterou bych rozhodně nevynechala, jsou španělské obchody s obuví: hodně z nich jsou naprosto obrovské s nekonečnými vitrínami z ulice a nabízí obrovské množství znáček, dva asi nejznámější z těchto obchodů jsou Padeví nebo Casas. Tam se taky koukněte po Victorias, španělských teniskách co voní jahodami :)

Food
I love food and I love even more good food and those places are some of my favorites! 
Miluju jídlo a ještě víc miluju dobré jídlo a v těhle restauracích ho mají úplně skvělé!

If you like sea food, this place is for you. You walk in (after having waited for an hour to enter-there is usually a lot of queue to it) and you have a counter very similar to a market where you just say how much of this or that you want and how you want it, then you get a number and they dial you (in Spanish- so you'd better learn the numbers haha) and give you your delicious food.
Tohle místo je to pravé ořechové pro milovníky mořských plodů a ryb. Když vejdete (po hodině čekání většinou- často bývá fronta) máte před sebou veliký pult podobný těm v tržnicích a prostě jen řeknete kolik čeho chcete a na jaký způsob, oni vám dají číslo a o chvilku později vás zavolají k okénku (takže se radši naučte španělsky počítat hehe) a vydají vám to skvěle připravené jídlo.

Buenas Migas
My favorite "fast food" chain with a lot of home made vegetarian meals and focaccias, I could die for their aubergine alla parmezzana and the apple crumble.
Můj nejoblíbenější "fast food" řetězec s mnoha čerstvými vegetariánskými jídly a focaccias, byla bych schopná zabíjet pro lilek s parmezánem a jablečnou drobenku.

Rosa Negre (Vía Laietana)
Delicious Mexican food (the burritos are divine!) and a dangerously tasty mojito. It is much easier to come during the day than by night- you can easily wait and hour and a half for a table on a Saturday night and it is not much better any evening of the week.
Skvělé mexické jídlo(ty burrita!) a nebezpečně chutná mojita. Dopuručuji jít tam během dne- v sobotu večer můžete na stůl klidně čekat i hodinu a půl a ani jiný den v týdnu to není o moc lepší.

Caputxes (next to Santa Maria del Mar church)
A briliant mix of  tapas, delicious little pizzas, sangria and you cannot leave without trying their avocado & salmon salad.
Brilantní mix tapas, výborných malých pizz, sangríe a nemůžete odtamtud odejít, aniž byste ochutnali nejlepší avokádový a lososový salát na světě.


Well, I hope you liked it!
Doufám, že se vám to líbilo!

45 comments:

 1. chcem k tomuto článku ešte letenku a budem spokojná! ah asi tam pôjdem na erasmus o rok :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. V jakém jsi ročníku? Třeba bysme byly ve stejné třídě :D

   Delete
  2. nee v piatom na erasmus teraz som skončila tretí.

   Delete
 2. skvělý post! v barceloně jsem ještě nikdy nebyla, ale moc mě to láká, děkuji za inspiraci:)

  ReplyDelete
 3. Chtěla bych poděkovat za hezký článek. Nejsem extra módní nadšenec a takový článek mi tady dost chyběl! Díky!

  ReplyDelete
 4. Jojo, tenhle článek je super a užitečnej. Škoda, že jezdíme většinou víc na jih, ale třeba se letos stavíme i v Barce!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jo určitě se stavte, stojí to za to! I když jih nejspíš taky není úplně k zahození...

   Delete
 5. loved you're outfits at the Parc de la Ciutadella, especially the bright red shoes!

  ReplyDelete
 6. keby som náhodou niekedy išla do Barcelony, určite sa týmto nechám inšpirovať :)
  inak tá pláž je takisto prístupná v noci všetkým? to som nejako nepochopila a zaujímalo by ma to :))
  inak skvelé outfity :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Pláž samotná je přístupná, diskotéky nejsou vždy úplně přístupné :)

   Delete
 7. Barcelonetu miluju, to je spolu s tim velkym kopcem (echm, netusim, jak se jmenuje:( moje oblibene misto:)

  ReplyDelete
 8. byla jsem tam pred dvema lety a chci se zas vratit. skvele mesto.

  ReplyDelete
 9. v lete se tam chystame, takze diky za inspiraci:)
  http://sienastyle.blogspot.com

  ReplyDelete
 10. chtela bych se tam podivat, no :)

  ReplyDelete
 11. já tam chci!!!! :D ne vážně, skvělý tutorial, klidně bych brala pokračování! :)

  ReplyDelete
 12. Moc hezký fotky :))

  http://fashionpuding.blogspot.cz/

  ReplyDelete
 13. Dávam si do bookmarkov, určite sa raz toto zíde. Barcu zbožňujem úplne najviac, tipy od insidera sú priceless! Vďakaaaa!

  ReplyDelete
 14. toto sa urcite zide ked tam pojdem :)
  www.perlaoreneta.blogspot.com

  ReplyDelete
 15. bože, okamžitě bych se vrátila když to vidím! už jen pro všechno to jídlo a portfolio Bimba&Lola!
  asi jdu najít letenky. :)

  ReplyDelete
 16. Super post! Snad někdy budu moct využít tvé typy :)
  Barcelona je nádherná, hrozně moc bych se tam chtěla podívat.
  saras-island.blogspot.com

  ReplyDelete
 17. vazne skvely clanok...super kombinacia, stylu, cestovania a dobreho jedla :) tieto tri oblasti ma najviac bavia :)

  ReplyDelete
 18. barcelonu určite aspoň raz navštívim!
  natt

  ReplyDelete
 19. Já se chci přestěhovat do toho parku s tou nádhernou kašnou :-D

  ReplyDelete
 20. Skvělý článek, schovávám a určitě v budoucnu využiji. :) Třeba příští rok se to povede... Tipy na to, kam zajít, od člověka, který tam žije, jsou k nezaplacení. :)

  ReplyDelete
 21. ja se tam uz leta chystam! sice mi to furt nevychazi, ale i tak si tohle nekam ukladam a pak to vsechno omrknu! :) moc hezke

  xxx
  www.cristeene.blogspot.com

  ReplyDelete
 22. super duper truper! letim 29. cervence, takze tenhle clanek je muj osud!!! chci se zeptat jeste na nejaky muzea, co za to stojej. a vystavy (krome goyovy skonceny, no, achjo). ne,ze by me nezajimaly vsechny (muzea), ale nebudu mit tolik casu se stavovat v kazdym, tak ktery jsou nej. a jestli stoji za navstevu to obri akvarko se zralokama a vsema rybama a kytkama a tak. a taky, jestli se vyplati si koupit barcelona card, kdyz asi budem hodne trajdat po celym meste a vubec (5 dni) - pak se presouvame do pineda de mar.

  ReplyDelete
  Replies
  1. No jako jestli tam fakt nebudeš mít čas, tak asi Picassovo muzeum a Fundacio Miro, pak jsou taky super Cosmo Caixa a Caixa Forum, taky jsem byla v muzeu čokolády a to bylo super, všeobecně mám muzea hodně ráda :D Žraloci fakt nestojej za to, pokud se nehodláš stát mořským biologem a žádného jsi ještě neviděla naživo (15€ bych za to fakt už znovu nedala), to je o dost lepší Cosmo Caixa. No Barcelona card na pět dní, nevim, nevim, zaprvé plno věcí tě může vyjít levněji pokud jsi studentka, pokud budete hodně chodit tak na metro by ti mohla stači T-10 což je deset jízdenek v jedné (za 9,25€, což je rozpočítáno míň než v Praze) a v Zaře stejně slevu nedostaneš :D Ale jestli myslíš, že to za to stojí, rozhodně tě od toho nebudu odrazovat...

   Delete
 23. týjo super post děkuju ti za něj! byla sem v Barce několikrát ale vždycky jen tak na den z nedalekýho přímořskýho městečka kam se jezdím potápět... ale fakt bych si to tam chtěla jednou prohlídnout pořádně!

  ReplyDelete
 24. dúfam, že sa už konečne niekedy dostanem do tej Barcelony, nádherne fotky a ďakujem za príjemne okrášlenie dnešného dňa a virtuálne zavedenie do tohto nádherného mesta...mojeho vysnívaného....  littlecurlykate.blogspot.sk

  ReplyDelete
 25. parada, za dva tydny letím tak se typ hodí

  ReplyDelete
 26. Snad najdem lacne letenky :P

  ReplyDelete
 27. druhá fotka je neskutočná! :O

  ReplyDelete
 28. perfektni clanek!! ten park musim navstivit, vypada opravdu krasne. A jeste jednou dam sanci Bimba&Lola, kdyz rikas, ze je vse opravdu kvalitni
  http://sienastyle.blogspot.it

  ReplyDelete
 29. Včera jsem se vrátila a Barcelonu probrázdila podle Tvých tipů. Super, vše sedělo a moc mi to pomohlo si to tam na 100% užít. Poctivě jsem se i projedla vším doporučeným, všude neskutečné dobroty, jen Caputxes u Santa Maria del Mar asi šlo nějak dolů, naše jídlo nebylo dobré, tak tam trochu pozor. Máš skvělý blog, buď na něj pyšná. Danutta

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ahoj, děkuji moc za komentář. Máš prvdu s Caputxes, taky mi přišlo, že se dost zhoršili, tak to budu muset v článku poupravit :)

   Delete
 30. Děkuji za krásný článek se spoustou tipů. Příští týden se chystám do Barcelony, tak se budou hodit. :) Zároveň se chci zeptat, kam bys mi doporučila si zajít na dobrou paellu? Předem děkuji za odpověď a za inspiraci, kterou mi tvůj blog přináší už více než 2 roky. :) Anna

  ReplyDelete
  Replies
  1. Já děkuji za krásný komentář :)
   S paellou tě asi zklamu, ale nepřijde mi nijak úžasná a tak si ji nikde nedávám. Variace na ní je fideuá, která mi chutná mnohem víc, ale nemám na ni nějaký oblibený lokál :)

   Delete