win a pair of converse! / vyhrajte pár bot converse!


A week ago, after someone (the post office) teared away my Spanish address, I received my new pair of sneakers sent to me by Converse to my Czech address. Unfortunately, they are not the ones I wanted and since I am leaving too soon we would not have the time to change them for another pair, we agreed that the best option is to give them to one of my readers. After all, you are being so supportive lately and I think we are not meant to be together :)

They are size 37 (but bigger than usual ,I would say a 38 will get in without a problem), they are leather & don't need to be laced.
To win them, all you need to write your e-mail in the comment section of this post (and optionally why you think I should not keep them). Please note that I ship to Czech republic only.
I will randomly chose a winner on Saturday 6th of January  at 8 p.m. on my Facebook page. Good luck!Minulý týden, po tom co někdo (Česká pošta) strhnul z mého balíčku moji španělskou adresu, mi konečně dorazil pár tenisek, co mi poslali z Converse, na českou. Bohužel se ale spletli a poslali mi jiný pár, než jsem chtěla a jelikož odjíždím moc brzo a nestihli bychom je vyměnit, domluvili jsme se, že je daruji někomu z vás, čtenářů. Poslední dobou jste totiž naprosto úžasní a my jsme si asi nebyli souzeni :)

Velikost bot je 37 (ale o dost větší než obvykle, řekla bych, že 38 se do nich bez problému vejde), jsou kožené a nemusí se u nich zavazovat tkaničky.
Abyste je vyhráli, stačí napsat vaši e-mailovou adresu pod tento post do komentářů (a v ideálním případě proč si myslíte, že bych si je neměla nechávat). Bohužel je to soutěž jen pro Českou republiku.
Výherce náhodně vyberu v neděli 6. ledna v 20:00 na mé Facebook stránce . Hodně štěstí!
UKONČENO!!