top 10 best buys of 2013 (and 5 worst)

With the ending of one year and the beginning of another, it is the perfect time to look back on what we did in the last one. Since I am always talking about how great I am at managing my wardrobe I think it would be fair to show you what I did right and what I did wrong while expanding it- I have chosen the best pieces I got and a few I regret buying. It is really interesting to see that my top pieces are the ones I paid the most for- I think is is due to the fact that you spend more time thinking about buying them and in the end you are 100% sure you want them.

S koncem jednoho roku roku a začátkem jiného je nejlepší čas ten poslední zrekapitulovat. Jelikož se tady často chlubím tím, jak skvěle spravuji svůj šatník, bylo by nejspíš docela fér vám ukázat, co jsem při jeho rozšiřování dělala dobře a co špatně. Jedna z věcí, co mě opravdu mrzí, že oblečení je sezónní záležitost a můžu vám sice říct, co bylo super a co se rozpadlo po dvou použitích, ale na rozdíl například od kosmetiky si většinu už nebudete mít šanci pořídit. Jedním ze zajímavých postřehů je taky to, že se do finálové desítky dostaly dražší věci- což potvrzuje moji teorii, že čím víc peněz za něco utratíte, tím víc nad tím budete přemýšlet a koupíte si to, až když jsi jste 100% jistí, že ji opravdu potřebujete.


1. Glasses from Stella McCartney. Something I wear every single day and probably one of my favorite items ever.
Brýle Stella McCartney. Nosím je každý den a je to jeden z mých nejoblíbenějších předmětů vůbec.

2. Cream bag from Bimba & Lola. A great bag for every day with its medium size, versatile color and good quality leather. 
Krémová kabelka od Bimba & Lola. Skvělá každodenní kabelka díky své střední velikosti, snadno kombinovatelné barvě a jako obvykle u B&L skvělé kvality.

3. Nico flats by Anaid Kupuri. A black flat is my to-go shoe and these were just screaming my name. I got them on sale and even then I thought they were a bit expensive but in the end I have worn them so much it was worth every single penny. Also I think it is the best made shoe I ever had so I think that explains the fact I got another pair in mint.
Nico balerínky od Anaid Kupuri. Černé ploché boty jsou mojí jistotou a tyhle byly láskou na první pohled. Koupila jsem si je už zlevněné, ale i tak mi přišly docela drahé, ve finále jsem je ale letos nosila snad nejvíc ze všech bot, co mám. Zároveň jsou to nejlépe zpracované boty, co vlastním, tudíž pořízení si páru v mentolové barvě bylo úplně logické.

4. Zara skort. Even if it was the most hyped item of the summer, it was one of the things I wore the most and with everything. The white and the shape were easy to wear, the short part was great for every day and the quality of it is suprisingly good- I must have worn about twenty or thirty times and it still looks really wearable.
Skort ze Zary. I když to je věc, co měli všichni, pro mě osobně je to jedna z nejlepších koupí minulého roku, protože jsem v létě je nosila pořád a se vším. Bílá barva i tvar se hodily ke všemu, to, že to jsou šortky, umožňuje je nosit při každodenních činostech a dokonce mě příjemně překvapila i kvalita- musela jsem je na sobě mít dvacetkrát nebo třicetkrát a přesto stále vypadají velice nositelně.


5. White jacket from H&M. White, simple & cool- something you want to wear in daily basis.
Bílá bunda z H&M. Bílá, jednoduchá & kůl- skvělá v podstatě s čímkoliv.

6. White Converse. This is such a urban classic, I can't believe I didn't get them earlier.
Bílé Conversky. Ty jsou taková klasika, že skoro nevěřím, že jsem si je nepořídila dříve.


7. American Apparel t-shirts. I have five of them, I wear and wash them very often and they are really good quality. For me they are one of the biggest basics of my closet.
Trička American Apparel. Mám jich dohromady pět, nosím a peru je velmi často a pořád vypadají dobře. Pro mě jsou jedním z největších základů šatníku.

8. Strappy top from Zara. I only got it at the end of summer so it didn't get as many glorious moments as it should have.
Tílko ze Zary. Jelikož jsem si ho koupila až úplně na konci léta, tak se mu zatím nedostalo tolik zářných chvil, jako by mělo.

9. Leather pants. The ones you saw the last time, they are the perfect pants for winter (and make a great bottom).
Kožené kalhoty. Přesně ty co jste viděli minule, jsou prostě nejlepšími kalhotami na zimu (a dělají hezký zadek).


10. Pineapple earrings from H&M. Because nothing says "I am cooler than you" than having pineapples hanging from your ears.
Ananasové náušnice z H&M. Protože když vstoupíte do místnosti s ananasy visícími z uší, každý hned pochopí, kdo je tady boss.


WORST BUYS / NEJHORŠÍ KOUPĚ


-1. Neon scarf from H&M. Neon was never my thing and I should have known I wouldn't wear it past March.
Neonová šála z H&M. Neonové barvy nikdy nebyly můj šálek kávy a já měla tušit, že od března dál si ji na sebe už nevezmu.

-2. New Balance sneakers. I wanted them so much that when they sold out in my size I got them one size bigger only to realize that at my age feet don't grow anymore (duuh).
New Balance tenisky. (Které jste nikdy neviděli a hned pochopíte proč). Chtěla jsem je tak moc, že když vyprodali moji velikost, tak jsem si je objednala o číslo větší, aby mi pak překvapivě došlo, že v jednadvaceti mi noha už opravdu nevyroste.

-3. A navy blue sweater from Mango that you haven't seen either because it became unwearable after I first washed it (and I washed it very gently).
Tmavě modrý svetr z Manga, který jste taky nikdy neviděli, protože už po prvním vypráním vypadá jak hadr na podlahu.


-4. Pink shoes from Zara. I wanted them since I saw them in a lookbook and when they came out and were pretty cheap I didn't event hesitate. I wore them a few times and the material is quite damaged already. I knew I shouldn't get them since they were not leather, but you know, I am greedy.
Růžové boty ze Zary. Chtěla jsem je od té chvíle, co jsem je zahlédla v jejich lookbooku a když mě příjemně překvapila jejich cena, vůbec jsem neváhala. Na sobě jsem je měla párkrát a materiál už vypadá opravdu opotřebovaně. Věděla jsem, že nejsou kožené, ale opravdu mě překvapilo, jak málo vydržely.

-5. Pink pants from Zara. I thought they would be easy to wear, turns out they don't match a lot of things in my closet and I got tired of the color really fast.
Růžové kalhoty ze Zary. Myslela jsem si, že nebude těžké je kombinovat, ale hodí se jen k pár věcem, co mám, a taky mě rychle omrzela barva.

28 comments:

 1. Ty brýle od Stelly M. jsou nejhezčí :-) Jinak já jsem to podobně měla se svetrem z H&M...

  ReplyDelete
 2. Super článek! Kalhoty ze Zary by určitě byly super v jiné barvě, škoda... já si před dvěma lety v H&M koupila růžový sako a teď už prostě vím, že to nebyla dobrá koupě
  ...a bylo by toho určitě víc :)

  ReplyDelete
 3. Tak koukám, že letos z toho nejhůř vylezla Zara...
  Skvělý nápad s těmi plusy a mínusy! Překvapuje mě, že u Tebe vedou bílé věci, které bych já viděla jako nejproblematičtější - bunda, kabelka, skort i conversky - úplně vidím, jak by se hrozně rychle ušmudlaly.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Zara by z toho vycházela ještě hůř, kdybych si tam kupovala víc věcí- většinou se mi už od oka nelíbí ta kvalita a tak to neberu. Ale ty kalhoty jsou třeba z hezkýho materiálu, kdybych si je vzala v černý tak jsou nejspíš v top 10, jen ta růžová byl krok vedle.

   Delete
 4. no ja keby som robila takúto rekapituláciu tak tie ružové topánky zo zary by som dala medzi moje najlepšie ... a to si na topánky fakt potrpím

  ReplyDelete
  Replies
  1. Taky mě překvapilo, že jsou mezi pěti nejhoršími. Jsou totiž velmi pohodlné. Mám problém s příčnou klenbou, takže jakýkoli podpatek mě bolí. Ale v nich to zvládám celý den. Ale Adéla má pravdu. Co do materiálu je škoda, že nejsou kožené. Pak by se myslím do top10 dostaly. Musím si na ně dávat moc a moc pozor, abych je nezkopla. Zaplaťbůh za široký podpatek, který ustojí i hrubý štěrk :-)

   Delete
 5. ty bryle jsou uzasny a taky skort! ja koupila cerne a nelituju taky!

  ReplyDelete
 6. Růžové kalhoty jsou moc pěkné a bílé converse jsou must have pro každého bych řekla :)

  ReplyDelete
 7. ale ten outfit s neonovou šálou byl super=)
  btw. mám taky takovou (zatím teda moc nenošenou:D, ale polepšim se) a ty pink kalhoty taky a nemůžu na ně dopustit, i když je v nich vidět každý deko navíc

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jenže právě je rozdíl v tom jestli je super jeden outfit nebo jestli je ta věc super vždycky :)

   Delete
  2. jasný, a já mam hlavně pro neonovou žlutou a hot pink fakt slabost=)...ale musí se to s mírou, jinak je z toho "kolotočář děvka stajl"

   Delete
 8. A zrovna ty růžový kalhoty ti tak strašně sluší!

  ReplyDelete
 9. super clanok, s neonovymi farbami s tebou suhlasim :)

  www.perlaoreneta.blogspot.com

  ReplyDelete
 10. Podobné růžové kalhoty (i střihově) jsem měla dva roky zpátky z H&M, a přesně jak říkáš - měla jsem je na sobě všehovšudy dvakrát, myslela si, kterak je neunosím a za po létě jsem je tehdy rovnou prodala .) tak snad jinde udělaly větší radost.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Taky tak, taky z H&M! : ) Ale furt je tu někde mám. : | První tři kousky by ale potřebovaly korunu.

   Delete
 11. Naozaj dobry clanok, veru okuliare, skort a conversy su skvele. :)

  ReplyDelete
 12. jeden z nejlépe pojatých článků na toto téma co jsem za poslední dobu četla 100 bodů za originalitu =)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Přesně. Rekapitulace na ostatních blozích (až na pár výjimek) už mě začínaly lézt na nervy. Tohle je velmi originální a inspirativní :-)

   Delete
 13. Super nápad, obdivuji, jak si neustále kreativní :-)

  ReplyDelete
 14. Dobrý nápad na rekapitulaci roku 2013, Adél :) Já bych za sebe vyměnila náušnice s ananasem za ty růžové kalhoty ze Zary, protože je to jeden z mála outfitů, na který si u tebe i po tom roce pamatuju a navíc ti opravdu moc sluší ;)

  http://www.pradelna.blogspot.cz/

  ReplyDelete
 15. ananásy, ah neboli mi súdené!

  ReplyDelete
 16. Ty poslední dvě nehorší dvě věci mě trochu zklamaly, jestli se to tak dá napsat, protože boty vypadají opravdu krásně ( i když fotka dělá divy a pokud je jejich zpracování tak hrozné, nedivím se, že dopadly tak, jak dopadly). Ale zrovna tuhle barvu kalhot bych brala všema deseti, mám dvoje růžové rifle a nsoím je pořád, stovka kombinací ( a nemyslím triko+džíny .) a navíc mám teď nějakou úchylku na tuhle barvu .D...Ale jak jde vidět, ty horní věci stály opravdu za to, navíc jsou i krásné a pokud ještě vydrží, je to nejlepší kombinace!

  ReplyDelete
 17. Jej, Adel! paradny clanok! dobre, trefne, vtipne napisane :D asi sa uz opakujem, ale pri vacsine tvojich clankov mam rovnaky pocit, a to ze dobre, trefne a vtipne :) inak, ja som strasne rada, ze ten neonovy trend uz skoncil ;)

  ReplyDelete
 18. výborný článek, zase skvěle napsané, jako vždy :)
  Once Upon a Time

  ReplyDelete
 19. Zrovna hledám bílé nízké conversky za nějakou rozumnou cenu a jde to ztuha!

  ReplyDelete
 20. U mě jednoznačně vedou ty brýle, ty jsou prostě úžasné

  ReplyDelete
 21. tie topánočky zo zary sú uchvatnéé! škoda ze su nekvalitne :-/

  ReplyDelete