fast and long lasting make up routine

When it comes to make up, this summer I have come to two conclusions: I want it fast and I want it to last. My problem is that event in normal temperatures anything slides off my face easily, so I have been looking for the best long lasting products and I will keep using them since they are so good. When I take my make up off in the evening the cotton is full of color and my face looks worse and that to me is a good sign of long lasting make up.

///

Co se týče make upu, toto léto jsem došla ke dvěma závěrům: nechci se s ním zabývat příliš dlouho a chci, aby vydržel celý den. Můj problém je, že i za normálních až nízkých teplot mi z obličeje plno produktů prostě sjede, takže jsi si dala za úkol najít nějaké dobré dlouhotrvající. To se mi také podařilo a jako velký úspěch beru to, že večer po odlíčení je odličovací tampon úplně barevný a já vypadám podstatně hůř. Znamení dobré výdrže!
Something I never skip is my base. I have started using the Face and Body foundation from M.A.C. a while back and I LOVE it. The texture is unlike anything I have seen before, super fluid and then instantly settles on your face and doesn't move a bit. Also, as the name suggests, it looks great on the body too, especially if you need a little something something extra for your legs. It is quite transparent so the skin looks super natural with it.
I also really like the Nars Creamy Concealer that has a texture great for both dark circles and blemishes, and that ladies and gent's saves a looot of time than going through countless different tubes and jars.
I have been skipping powder products lately and the only exception has been Chanel Les Beiges which is just skin perfection in a jar.
Then I never ever skip my brows- lately I love the Anastasia Dipbrow pomade in Soft Brown. It has a gel wateproof texture and stays on all day. Soft brown is also a perfect match for me and since I have scarce eyebrows, the gels texture fills them in perfectly.
My favourite mascara lately is Le Volume de Chanel. I have not been gifted with eyebrows and even less with eyelashes, but with this mascara they are Photoshop perfect- three times as dense, curved, shiny black. Almost looking fake.
I am still using the Clinique Chubby Stick for cheeks in Amped Up Apple- it is just such a versatile everyday color. 

///

Nikdy nevynechávám dobrý základ. Proto taky tento článek nazývám "rutinou", že :) Momentálně mám úplně nejraději make up Face and Body od M.A.C.u. Ze začátku je hodně tekutý, ale pak jakoby ztuhne na pleti, nemusím asi říkat dvakrát, že to jsem ještě nikde neviděla. Jak také napovídá jeho jméno, jde jej použít na celé tělo. Já osobně jej používám na nohy, když vím, že se budu fotit- aspoň trochu zakryje to, že mám v oblibě narážet do konferenčních stolků. Má strašně pěkný přirozený finish a k tomu jemné krytí, takže na kůži ho v podstatě nemáte šanci rozpoznat.
Potom většinou používám Nars Creamy Concealer, který má texturu vhodnou na kruhy pod očima o na různé vulkanické výrůstky jinde po obličeji a tak ušetří plno času při hledání neuniverzálních korektorů.
Na pudry jsem zanevřela s výjimkou Chanel Les Beiges, což je v podstatě dokonalá pleť v krásné krabičce. A nádherně voní!
Nikdy nevynechám obočí a poslední dobou (poslední rok a půl) jsem si oblíbila Anastasia Dipbrow Pomade. Mám odstíny Dark Brown a Soft Brown, přičemž druhý mi sedne úplně perfektně. Jedná se o voděodolný gel, který vydrží na svém místě celý den a je super pro moje řídké obočí, na které málo co funguje.
Mojí oblíbenou řasenkou je teď Volume de Chanel. Jak málo mám obočí, tak málo mám řas, ale tahle řasenka mi ztrojnásobí jejich počet a vypadají, jak kdyby je někdo "projel" photoshopem.
Také ještě stále používám Chubby Stick na tváře od Clinique v odstínu Amped Up Apple- je to ke všemu se hodící každodenní barva.

And for lips, the cherry on top, I love Clinique's Color Pop lipsticks- I have the shade Nude Pop, Melon Pop and Plum Pop. They are very "me" shades- I opt for quite neutral lips lately, Nude Pop is definitely my favourite, but I feel like Plum Pop is going to be the one for fall. My lips are quite dry lately so this hydrating primer / lipstick combo works wonders for me!
What are you wearing on your face lately? Any new products you would recommend?

///

Na rty, třešničku na dortu kterou jsem, mám moc ráda Clinique Color Pop Lip Color + Primer- mám odstíny Nude Pop, Melon Pop a Plum Pop. Všechny jsou to "moje" barvy, více na neutrální straně. Nude Pop používám ze všech nejvíc a jsem s ní už skoro u konce, ale cítím, že Plum Pop se teď na podzim bude velice hodit. Mám teď dost suché rty a hydratační kombinace primeru a rtěnky mi úplně vyhovuje.
Čím si teď líčíte obličej vy? Doporučily byste mi nějaké nové produkty?4 comments:

 1. Miluji tvoje fotky, jsou krásné a nápadité :)

  ReplyDelete
 2. Paradni fotky a tipy :-). Jaky odstin MAC FaB pouzivas?

  P.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Normalne C2, ale ted jsem opalena a mam malou C3 :)

   Delete
 3. takhle se mi to moc líbí! nevelké množství produktů, ale všechno super kvalitní a prověřené <3
  A na Nars concealer nedám dopustit :)

  ReplyDelete