The Revolution

Právě jsem si uvědomila, v jaké revoluční době teď pravděpodobně žijeme. Nemluvím o módě, protože v té se za posledních pár let podle mého názoru nic příliš revolučního nového neobjevilo (minisukně i džíny už tu jsou dávno...), ale o technologii. Pokud jste posledních šest měsíců nestrávili v zajetí kolumbijských drogových gangů za donášení americké armádě, tak jste jistě slyšeli o filmu Avatar a jeho 3D technologii. Ano, někteří z nás už byli v Imaxu předtím, kouknout se na roztomilé rybičky a plno krveprolití, když je požírali žraloci. Ale až teď se technologie 3D rozmohla do většiny multikin. Někteří to přirovnávají k objevení barevného filmu. Souhlasím s nimi. Nepřijde vám dnes zláštní, dívat se na černobílé filmy? Tak stejně tak budou dnešní barevné filmy pravděpodobně působit na budoucí generace.

Důvod, proč tady mluvím o technologii je ovšem móda. Dům Burberry, který je známý svojí vášní pro high-tech totiž oznámil, že hodlá přenést přehlídku na podzim/zimu 10/11  do 3D. Hrstka vyvolených ji poté bude moci shlédnout v Paříži.
Ty méně šťastné mohou 23. února v 17:00 (16:00 londýnského času) sledovat živě onu přehlídku přímo na internetových stránkách www.burberry.com.


Ten nápad mi přijde skvělý a nejen díky domu, že Christopher Bailey s sebou jistě stáhne spousty dalších návrhářů. Až se totiž opravdu rozmohne 3D technologie do většiny domácností (a já věřím tomu, že tomu tak brzy bude), tak budeme všichni moci pozorovat doslova z první řady veškeré přehlídky a další události. Nádherná představa že?

10 comments:

 1. eehm..občas se cítím jako neandrtálec, protože jsem ještě neviděla Avatara..

  ta myšlenka se sledováním módních přehlídek doma je zajímavá, ale co pak bude dál, když fashion week přestane být exkluzivní záležitostí???

  a děkuji za tip, Burberry budu určitě sledovat..

  ReplyDelete
 2. avatara som nevidela ani ja.Viem,ze sa mi ten film nebude pacit,lebo taketo zanre nemam rada...

  to je skvele,ze technika takto napreduje( a ze sa dostava aj do mody)

  ReplyDelete
 3. Už jsem o tom taky četla a hodlám to sledovat. I tak si ale myslím, že přehlídky naživo budou pořád exkluzivní záležitostí už jenom kvůli té atmosféře, kterou obrazovka počítače těžko může zprostředkovat...

  ReplyDelete
 4. Good morning Špeku!

  To co plánuje a už i dělá Christopher Bailey a ostatní domy je jeden velký putsch na exkluzivitu ve světě módy a zvláště na celý koncept módních přehlídek.
  3D vysílání je jen další krok vpřed k masové konzumaci módy. Vždyť už i teď po pár hodinách můžem brouzdat po style.com, vogue.co.uk a vidět fotky z nejnovějších přehlídek, poté tu jsou také power blogeři, kteří asistujou přehlídky v 1. řadě se svýma notebookama na klíně.
  Poslední krok k nové definici módních přehlídek bude, až se budou lístky prodávat. To nebudou redaktoři z Condé Nest moc rádi...
  Exkluzivita dneska nelpí tak na přehlídkách a té či oné přítomnosti na show, ale spíše ve faktu vlastnit ten či onen kus oblečení, které se promenáduje na mole na tělech modelek.

  Enough talking,
  jdu na brunch xD

  L.

  ReplyDelete
 5. bailey je marketingovy genius, rozhodne chcem byt pritom, aj ked v obycajnej 2D podobe :)

  ReplyDelete
 6. Mmmh, o tom jsem nevěděla, takže děkuji moc za echo. :) K dnešnímu světu dodávám - buď ať žijeme v dobách dávných nebo a´t se to posune do takových rozměrů, jako je svět ukazován ve scifi filmech ... realita mě moc nebaví ... (tedy, jak kdy.)

  ReplyDelete
 7. Souhlasím s váma. (Až na Lam- pořád tam nějaká exkluzivita bude!! viz. Tavi, která většinu těch věcí nevlastní) podle mého skromného názoru to bude velká revoluce jejíž důsledky jsou neodhadnutelné. Ono to pořád exkluzivní jaksi bude, je přeci jenom rozdíl vidět to na vlastní oči se vším všudy (otáček hlavu do všech směrů) než z bedny kde nemůžeš vidět všechny detaily.
  Lenka: A vše nej k svátku :)

  ReplyDelete
 8. oooh děkuji a congratulations..si první kdo mi dnes popřál;-) pokud nepočítám vygenerovaný e-mail od Rimmel:-D no neber to, prý když si nakoupím něco od Rimmel za tři stovky tak si můžu vybrat ještě něco zdarma....

  ReplyDelete
 9. Tyjo dobrá nabídka, jaktože já jsem jí nedostala když jsem měla svátek? :D

  ReplyDelete