my skincare philosophy & favorites (feat. Clinique & Caudalie)For more than a year I have been really consistent with my skincare. And I can tell you: it shows. I guess the realisation came with the first grey hair and (for the first time in ten years) pimple-less skin. It's not getting any better so I thought I'd better care for what I have. I have already been using some products before only sometimes I forgot to use them, sometimes I used only a few and I didn't have any of the focused care.
My skin is quite oily (especially in the T-zone), prone to blackheads, occasional pimples and uneven toned. If not cared for properly, it can look dull (mostly because lack of sleep). Although a proper diet helps, if I don't use the products I need my skin can become difficult to handle.
As you can see I have two favorite brands: Caudalie & Clinique. Their products are effective, designed for sensitive skin & have a great price/quality relation. In fact I prefer investing in skin care than buying infinite amounts of make up. I have tested quite a lot from their ranges and these are the products that I have kept in my every day routine.

Již více než rok se opravdu pravidelně starám o svoji pleť. A můžu vám říct, že je to vidět. Prozření přišlo ve chvíli, kdy se objevil první bílý vlas a poprvé za deset let jsem na tváři neměla nevítaného návštěvníka. Lepší už to nebude, takže by bylo na čase se o sebe začít pořádně starat. Samozřejmě už předtím jsem několik produktů používala, ale značně nepravidelně a neměla jsem žádnou péči zaměřenou na specifické problémy pleti.
Pleť mám spíše mastnou (hlavně v T zóně), pravidelně se mi tvoří černé tečky a nedokonalosti. Kromě toho mám problém s nerovnoměrnou pigmentací a občas má pleť může vypadat mdle (obzvlášť když málo spím). Ačkoliv se stravuji se vyváženě, pokud nepoužívám produkty cílené na moje potřeby, není pak lehké dát pleť zpátky do pořádku.
Jak můžete vidět, co se týká značek mám dvě oblíbené: Caudalie & Clinique. Jejich produkty jsou navrhovány pro citlivou pleť, opravdu fungují a mají skvělý poměr kvalita/ výkon. Abych pravdu řekla, raději zainvestuji do péče o pleť než do nekonečných zásob make upu. Jelikož mám obě značky ráda, tak jsem vyzkoušela mnoho produktů z jejich řad a tyto se na trvalo zabydlely v mé každodenní péči o pleť.


Caudalie Instant Foaming Cleanser. My absolute favorite Caudalie product! This is the first thing I use in the morning or after removing my make up in the evening. It gets off the dirt, the oily excess but it is really gentle to the skin and does not take the moisture out of the skin. If you are out of make up remover, it does a pretty decent job as well, although it is not designed for make up removal. I also love the very specific Caudalie smell, very grape-ish! (Caudalie uses grape ingredients in all of their products). I am finishing my my 8th bottle and I am already planning of buying a new two-pack.

Caudalie Mousse Nettoyante Fleur de Vigne. Můj naprosto nejoblíbenější Caudalie produkt! Jde o pěnu na čištění pleti, používám ji ráno i večer po odlíčení. Odstraní špínu i maz, ale je k pleti velice šetrná a nevysušuje ji. V krajních případech obstojně zaskočí i za odličovač, i když na to není primárně určena. Kromě toho na ni zbožňuji typickou Caudalie vůni po hroznech (všechny jejich produkty obsahují výtažky z hroznů). Právě vypotřebovávám svoji 8. láhev (i když po těch všech je to jen přibližný odhad) a už mám v plánu objednat si nové dvoubalení.


Clinique Clarifying Lotion. Clinique's 3 Step Skin Care is very famous and I have to say it really works. Although I prefer the Caudalie cleanser as the first step, this clarifying lotion is a liquid miracle. A miracle I tell ya! It exfoliates the skin, makes it brighter and is the best thing to fight blackheads. At first I was scared of it because it contains alcohol, but when I put alcohol on the inside, why not try it on the outside? ;) I tried using other lotions or tonics for a while, but this is the only one that makes a visible difference on my skin. And not only on my skin, I know other people fighting oily and acne prone skin and a after recommending them this little gem the difference was huge.

Clinique Clarifying Lotion. 3 Kroky od Clinique jsou velice známé a musím říct, že opravdu fungují. Ačkoliv jako první krok upřednostňuji pěnu Caudalie, tato růžová láhev je tekutý zázrak. Zázrak! Pleť exfoliuje, vypadá po ní lépe, ale hlavně je to to nejlepší v boji proti černým tečkám. Ze začátku mě zaskočil obsah alkoholu v ní, ale pak jsem si řekla, že když se mažu alkoholem zevnitř, proč se jím nenamazat i z venku? ;) Určitá období jsem používala i jiná tonika, ale pouze toto na mojí pleti dělá viditelný rozdíl. A nejen na té mé, několika dalším lidem jsem Clarifying Lotion doporučila a rozdíly byly znatelné.


 Moisture. You cannot have beautiful skin without moisturizing it. My basic moisturiser is the Clinique Dramatically Different Moisturizing Gel. It is so light, absorbs so fast and works just great even on my oilier parts. I use two pumps in the morning and in the evening. 
For my eyes I use the Caudalie S.O.S. Morning Eye Rescue cream. They say it's for morning only in English, but not in French so I stick to the French and use it day & night. It is just enough to moisture the sensible eye area but also it absorbs really well and the texture is really nice. This one is unscented. 
And finally, for my lips, a non C&C product: the Nuxe Rève de Miel lipbalm. At first I didn't like it very much because of the grapefruit smell but it is so good I don't mind it anymore. I can't go to sleep without it on my lips. The texture is thicker than any other lip balm I've tried but maybe that's why it works so well. Also, finally a matte lip balm! I have putting a lip balm on and looking like I drank a bottle of oil.

Hydratace. Je prostě nemožné mít hezkou pleť bez hydratace. Můj oblíbený krém je Clinique Dramatically Different Moisturizing Gel.  Je lehoučký, strašně rychle se vstřebává a nezvýrazňuje mastnější zóny. Používám dvě pumpnutí ráno i večer. Opět oblíbenec nejen můj, ale i mého okolí.
Kolem očí používám Caudalie S.O.S. Morning Eye Rescue krém. V angličtině říkají, že je jen na ráno, ve francouzštině se o tom vůbec nezmiňují, takže ho používám ráno i večer. Dobře hydratuje oční okolí, rychle se vstřebává a má moc příjemnou texturu. Neobsahuje žádnou parfemaci.
A konečně na rty, můj jediný ne C&C produkt, Nuxe Rève de Miel. Ze začátku jsem z něj byla zklamaná protože silně voní po grepech, což mi úplně nevyhovuje, ale je tak účinný, že jsem nad tím přivřela oči. Teď už bez něj pomalu nemůžu usnout. Má hutnější konzistenci než většina balzámů na rty, což bude důvod, proč tak dobře funguje. Tím, že obsahuje jen přírodní ingredience a žádnou vazelínu, může proniknout do hloubky rtů. A také, je matný! Nesnáším balzámy na rty, které si nanesete a vypadáte, jako po vypití lahve oleje.


The Extras. Because a little extra pampering never hurts! 
I have some issues with pigmentation, sometimes because of the sun, sometimes because my imperfections leave really long lasting dark spots on my skin.  Not cool. I always protect my skin with SPF. I use the Clinique Even Better Skin Tone Correcting Lotion over the DDMG. At night I use the Even Better Clinical Dark Spot Corrector. I love the texture of it. And of course, I love that it really works. From using them both at the same time I get  a more even skin tone and my spots heal much faster.
Last but not least, Caudalie's S.O.S. Thirst Quenching Serum. It's like the thing you need when your skin doesn't feel right, when it's tight, when you've not slept enough, drank too much or when you are sick. This lightweight serum gets you an instant moisture boost without being oily at all. And it smells so good!


Extra péče.  Protože trocha rozmazlování ještě nikomu neuškodila!
Mám problémy s pigmentací, občas kvůli slunci, občas proto, že mi nedokonalosti na pleti vytvoří dlouho mizející tmavé skvrny. Což není úplně žádoucí. Přes den se vždy chráním před sluncem, ať je počasí jakékoliv. Na to používám Clinique Even better Skin Tone Correcting Lotion SPF 20 před DDMG. V noci pak používám Even Better Dark Spot Corrector. Na tom mám moc ráda jeho texturu. A samozřejmě oba produkty moc dobře fungují. Obzvlášť, když je používám zároveň, mám pocit, že mám jednolitější pleť a pigmentace mizí rychleji.
A nakonec, skvělé Caudalie S.O.S. Thirst Quenching Serum. Je to přesně ten produkt, který potřebujete, když vaše pleť není úplně ve formě. Když je dehydratovaná, když pne, když jste málo spali, moc pili nebo po nemoci. Tohle lehoučké sérum totiž pleti dodá přesně tu dávku hydratace, co potřebuje. A k tomu tak krásně voní!

P.S.: Je mi jasné, že Caudalie není u nás nejdostupnější značka. Pokud nemáte zrovna cestu do zahraniční, tak existují francouzské online parapharmacies (lékárny zaměřené na dermokosmetiku), které zasílají i k nám. Ale pokud jedete do Barcelony, tak doporučuji stavit se v obchůdku Caudalie v Corte Inglés na Paseo del Ángel. Všechny produkty si tam můžete vyzkoušet a milé Caudalie slečny vám se vším velmi ochotně poradí.

12 comments:

 1. fajn clanok :) ja som sa v poslednej dobe zamerala skor na prirodnu kozmetiku a ta mi vyhovuje asi najviac :)

  www.perlaoreneta.blogspot.com

  INSTAGRAM: dominikamr

  ReplyDelete
 2. Ahoj, super článek! Zajímalo by me kde Clinique objednavas?:-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kupuju je v Clinique obchodech nebo na letištích

   Delete
 3. Clinique je špička fakt! Čím déle ty produkty používám, tím jsem o tom víc přesvědčená. Caudalie vůbec neznám, mám to chtít?:) Mrknu se někdy v Corte Inglés.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Máš máš, podle mě je to značka, co by se ti mohla líbit :) Nevim, jestli u vás bude přímo obchod Caudalie jako v Bcn, ale jinak se prodává v lékárnách

   Delete
 4. super článek a clinique už je klasika

  ReplyDelete
 5. Clinique corrector ted pouzivam par tydnu a jsem zvedava na ucinky zatim dost pozvolne, za jak dlouho jsou videt viditelne vysledky? Nuxe jsem dnes zahledla v obchodaku Magasin a maji tam tolik veci ve sleve ze se tam budu muset jeste snad vratit! Dik za tipy!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Já bych řekla, že to bylo vidět po měsíci nebo tak.. Make up sice ještě potebuju, ale rozdíl jsem fakt viděla :)

   Delete
 6. Skvělý článek, snad bych také mohla něco zkusit poněvadž se o svou pleť sice starám ale také ne tak pravidelně a důvěrně. Často trpím akné, asi jako každý z nás, ale myslím si že když si začnu řádně a správně čistit pleť a starat se o ní, že by se to mohlo o několik procent zlepšit. Dnes jsem navštívila kosmetičku která mě o všem poučila a já stále hledám nějaké opravdu kvalitní produkty které by mi pomohli. Myslím že něco takového jako ty zkusím, díky :-)
  www.bokattyna.blogspot.cz

  ReplyDelete
 7. Tak diky caudalie jsem si uhnala perioralni dermatitidu. Kozni me pekne vynadal, vytazky z hroznu a etericke oleje, ktere caudali obsahuje uz nadelaly mnoho lidem na pleti neplechu. Nedoporucuji!!!
  Jinak clinique je super

  ReplyDelete
 8. Super clanek! Ja jsem Caudalie dostala jako darek v sade a taky jsem s tim moc spokojena. Mam taky mastnejsi plet, ale jsem zvykla pouzivat arganovay olej a stridam ho s pletovym olejem od Caudalie, oba vyborne hydratuji a plet po nich neni mastna, ale spis takova zariva:) Silvi

  ReplyDelete
 9. Od Nuxe doporučuju suchý olej! Už mám třetí balení a hned jak dopotřebuju, pořizuju další. S Clinique mám výbornou zkušenost, můj letní favorit je jejich BBčko. O Caudalie slyším poprvé, takže děkuju za tip:-) Tereza

  ReplyDelete