imaginary croisette

Vintage trousers, Zara top, Ray Ban sunglasses, Stradivarius espadrilles & Bimba y Lola bag

I found the weirdest pair of pants in my Mum's old closet and I love them. We all know navy is good but I would have never thought that something wide and oddly long could be a part of my closet. Are they cropped? Are they supposed to be longer? So many questions that don't even need to be answered because I'll wear them anyway.
While looking at the pictures I realized this is something I would wear to La Croisette in Cannes. I haven't been there in years but of course I know what I would wear there anytime. Prague is cool, but also a great source for some quality WTF moments. In random order:
WTF #1: Bad. Smelling. People. It's a magical aura that go up to a 3 m radius. When I meet people like that I am ashamed I tell my foreign friends we are a civilised country because obviously we haven't gotten our water and deodorant rations yet.
WTF #2. Aubergine prices! I got so used to aubergines in Spain that now I suffer seeing they are three times as expensive here (and it angers me way more than ridiculous prices in Zara).
WTF #3. That lady who doesn't use the polite form to say goodbye to a Vietnamese shop owner and says a big "Ahóój" instead.
WTF #4. In the meat shop they wanted to give my Mum the bad part of the meat because "they wouldn't sell the rest".
WTF #5. Brace yourselves. CROCHET BOOTS!! I can't. This is really on a whole different level.


Našla jsem ve staré skříni máminy staré kalhoty a jsou úplně super. Všichni víme, že tmavě modrá je dobrá, ale nikdy bych si nemyslela, že něco širokého a zvláštně dlouhého se může stát součástí mého šatníku. Je to zkracená délka? Je to normální délka pro lidi ještě menší než já? Ono je to v podstatě nedůležité, protože je budu nosit tak či tak.
Při prohlížení fotek jsem si uvědomila, že přesně něco takového bych si na sebe vzala na procházku po Croisette v Cannes. Tam jsem sice nebyla už několik let, ale mám v hlavě koncepty oblečení, co bych si na sebe vzala v té či oné části světa. Moje každoroční prázdninová destinace, Praha, je sice kůl, ale také neutuchající zdroj kvalitních WTF momentů. V náhodném pořadí:
WTF č.1: Strašně. Smradlaví. Lidé. Mluvím teď o magické auře co ty šťastnější obklopuje tři metry dokola (a kterou my méně šťastní musíme cítit). V jeden den jsem takové lidi potkala tři a pak se stydím za to, že mým zahraničním kamarádům lžu o tom, jak civilizovaná jsme země. Zřejmě k nám ještě nedorazily naše příděly vody a deodorantu.
WTF č.2: Ceny lilků! Ze Španělska jsem zvyklá jíst lilky v podstatě neustále a trpím tím, že tu jsou třikrát tak drahé (a rmoutí mě to podstatně víc, než ceny v místní Zaře).
WTF č.3: Paní, co ve večerce vietnamské prodavačce klidně tyká a loučí se slovy "Ahóój!" (Moje pocity byly přesně popsány tady).
WTF č.4: Když mamce v řeznictví chtějí dát nejhorší kus z masa, protože (cituji) "jinak by to neprodali".
WTF č.5: Připravte se. HÁČKOVANÉ KOZAČKY!! Ty tedy opravdu nepobírám a to se je snažím pochopit už několik let. Zřejmě jsou na úplně jiném levelu.

PS.: V neděli přijďte na Bazar Party do Containall! Více informací najdete zde.

19 comments:

 1. Tie okuliare ti velmi velmi svedcia. Aky je to presne typ? Cislo.... Dakujem. Janka

  ReplyDelete
 2. Líbí se mi tvá postava a navíc jí tohle opravdu padne! :)
  S WTF 1 - 5 naprostou souhlasím :(

  ReplyDelete
 3. Smradlaví lidi a háčkované kozačky k českému létu tak nějak bohužel patří, proto se snažím co nejvíc dní strávit v zahraničí, nejlépe v milované Francii, kde jím lilky po kilech za pakatel (i když ani tady si je neodpustím, na to je mám moc ráda.) Kalhoty mám podobné z háemka a tohle léto je asi nesundám, je to jedna z nejpohodlnějších věcí vůbec. A tobě moc sluší. :)

  ReplyDelete
 4. top je geniálny! ale nepochopila som WTF 4..? :p

  ReplyDelete
  Replies
  1. a háčkovaným kozačkám nechápem ani ja, resp. tomu ,,trendu", ktorému podľahlo mnoho ľudí aj u nás na Slovensku

   Delete
  2. Wtf 4 je o tom, že z velkýho kusu masa mámě nechtěli uříznou tu hezkou část, protože jinak by se ta horší neprodala :)) Skvělá služba o zákazníka!

   Delete
 5. Nohavice paradne! a nuz, co ti poviem k textu ... je to presne tak :D

  ReplyDelete
 6. Kalhoty krásný.
  A jinak...souhlas, to jo, ale ne za všemi WTFky stojí Češi. Zrovna včera mi takovej ten pomyslenej políček uštědřila skupinka vidláckejch Amíků. Ono je všude něco :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hele jako já neříkám, že WTF nejsou všude (to samozřejmě jsou!), ale když jseš dýl pryč, tak máš tendenci na to zapomínat :)

   Delete
 7. ty kalhoty jsou božské!
  souhlasím se všemi WTF, nejhorší shledávám číslo 1 a 5

  ReplyDelete
 8. krasne napisane :D pobavilo...

  www.perlaoreneta.blogspot.com

  INSTAGRAM: dominikamr

  ReplyDelete
 9. Jsou to moc krásné kalhoty :-) WTF jsou celkem pravdivé, nejhorší snad 1! :-(
  www.bokattyna.blogspot.cz

  ReplyDelete
 10. to si mě pobavila :D ačkoliv třeba číslo 1. tady v Řecku neni o moc lepší :D
  a hrozně ti to sluší!

  ReplyDelete
 11. podla mna tie nohavice nemaju najstastnejsi strih a dlzku a strasne ta nafukuju :-( zato top na jednicku

  ReplyDelete
 12. Tak na tykání Vietnamcům jsem extrémně alergická, jelikož jsem sama Vietnamka. Nekteří jedinci si zřejmě myslí, že jsou asi něco víc než my a mají tedy právo nám auomaticky tykat. Akorát si neuvědomují, že tím akorát ukazují svojí ubohost a buranství. Prosím, netykejte nám ;). a ten hejt znám! Je skvělej :D

  ReplyDelete
 13. Vzdycky kdyz se vratim do Ceska byt jenom na vikend tak tohle same prozivam...je to normalne kulturni sok! Kalhoty ti slusi..vypadas mega sik

  ReplyDelete